در اینجا علت مصرف مواد مهم نیست مهم این است که بدانید بعد از مدتی مصرف مواد، شما دیگر احساسات خوبی که در هنگام استفاده از آن داشتید را ندارید، پس جلو ضرر را هر موقع که بگیرید سود برده اید. این مطلب به زبان ساده به عنوان یک راهکارهای پیشنهادی جهت ترک هر نوع مواد مخدر و اعتیاد برای بزرگسالان یا نوجوانان مورد نظر نوشته شده است.

ترک اعتیاد به مواد مخدر

پیشرفته شدن اعتیاد به مواد مخدر نشانه ضعف فرد نیست، اما فایق آمدن بر آن با گذر زمان دشوارتر می‌شود. استفاده از داروهای مخدر می‌تواند روی مغز تأثیر گذاشته و باعث ایجاد وابستگی دارویی در فرد شود اما باز هم می‌توان اعتیاد را ترک کرد. با درمان و حمایت صحیح می‌توان از شر اعتیاد خلاص ‌شد. حتی اگر در این مسیر چندبار شکست خوردید، باز هم نباید ناامید شوید.

تصمیم به ایجاد تغییر

برای اغلب افراد سخت‌ترین گام در ترک کردن اعتیاد همان گام اول است: تصمیم به تغییر کردن و ترک اعتیاد. اگر به مواد مخدر اعتیاد دارید، احتمالا با خود فکر می‌کنید که بهترین راه ترک اعتیاد چیست. ممکن است در ابتدا با این سوالات مواجه شوید:

• چگونه با استرس مواجه شوم؟
  • پیرامون خودم چه تصوری دارم؟
  • چه داروهایی مصرف کنم؟

این سؤالات طبیعی هستند، اما هیچوقت نباید ناامید شوید. پروسه ترک اعتیاد طولانی است و نیاز به حمایت، انگیزه بالا و تعهد فردی دارد.

به تغییر فکر کنید

• زمان و میزان مصرف مواد را یادداشت کنید. این کار باعث می‌شود تا نقش اعتیاد در زندگی خود را بهتر درک کنید.
  • مزایا و معایب و هزینه‌های ناشی از مصرف مواد مخدر را با خود مرور کنید.
  • به آنچه برایتان اهمیت دارد مثل همسر، بچه‌ها و سابقه کاری‌تان فکر کنید. مصرف مواد چه تأثیری روی این موارد می‌گذارد.
  • از اطرافیان خود بپرسید نسبت به اعتیاد شما چه احساسی دارند.

.

ادامه متن را در لینک زیر بخوانید:

مهمترین نکاتی که راجب ترک هر نوع مواد مخدری باید بدانید!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها